środa, 13 kwietnia 2011

29.


Jedna z 4 kartek z wymiany z Heather ;) Aborygeni, jak pewnie większość z nas wie, to rdzenna ludność australijska. Nie wszyscy może jednak wiedzą, że słowo to pochodzi od 'ab origine' - Ci, którzy byli tu od początku.

Szacuje się, że na terytorium Australii Aborygeni przybyli około 50 tysięcy lat temu, najprawdopodobniej z Południowej Azji. Prowadzili koczowniczy tryb życia,  polowali np na kangury (!).  (Ciekawe jak smakuje kangurze mięso o.O). Mówi się także, że to oni są twórcami bumerangów.  Jako jedyni używali oni bumerangu jako przedmiotu, który powróci do rzucającego.

Nie porozumiewali się wokalnie, ale np. niektóre z plemion wykształciły coś na kształt języka migowego- podobno kangura oznaczała otwierająca się ręka- znacząco usprawniało im to polowanie

Jak wyglądają Aborygeni? Po pierwsze ich karnacja jest bardzo ciemna. Po drugie mają kręcone lub faliste ciemne włosy. Ich nos jest bardzo szeroki, głowa podłużna, a zęby duże i masywne. Ich szczęka też była często wysunięta do przodu.

Strasznie ciekawi Ci Aborygeni, ale nie będę Was już zanudzać.  (sama aż chyba poczytam więcej)

I muzycznie- moje pierwsze skojarzenie z Aborygenami (co ja poradzę, że jestem taka muzykalna, że nawet z pocztówkami kojarzą mi się piosenki :D)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz